Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Twarz to wizytówka każdego człowieka. Nic dziwnego, że przywiązujemy tak ogromną wagę do makijażu czy codziennej pielęgnacji skóry. Czasem jednak trzeba postarać się bardziej, by poprawić to, czego natura nie potrafiła sama stworzyć lub co zniszczył upływ czasu. Powiększanie ust kwasem hialuronowym staje się coraz powszechniejszym zabiegiem, ponieważ ma wiele zalet. Cena zabiegu maleje z roku na rok, o czym można przekonać się, przeglądając cennik medycyny estetycznej.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Najważniejsze trzeba wspomnieć na samym początku – kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmach. Jest także obecny w ciele człowieka, gdzie pojawia się w ciele szklistym czy w tkance łącznej. Właściwości kwasu hialuronowego są niezwykle istotne dla organizmu, ponieważ posiada on zdolność wiązania wody. Kiedy więc maleje jego naturalna ilość, zmniejsza się napięcie skóry i nawilżenie. Odwrotnie, gdy stosujemy kwas hialuronowy, możemy zniwelować te czynniki, zmniejszyć także asymetrię ust czy uwydatnić czerwień wargową. Ma on ogromne znaczenie, gdy chcemy zawalczyć o jędrność, nawilżenie i sprężystość ust.

Jakie są wskazania do zabiegu? Na liście znajdziemy zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, ale także opadające kąciki ust czy nawet opadający łuk brwi. Warto także skorzystać z kwasu hialuronowego, gdy chcemy ogólnie poprawić kształt ust oraz je wymodelować.

Jak powiększyć usta?

Zabieg powiększania ust jest stosunkowo prosty, choć zawsze powinien wykonywać go profesjonalista posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. Powiększanie ust zawsze należy wcześniej umówić. Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki przeciwzapalne oraz aspirynę. Wtedy też warto zapomnieć o rozgrzewaniu ciała, np. w postaci sauny czy solarium, a w sam dzień zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego.

Zabieg trwa około pół godziny. Rozpoczyna się go od zastosowania znieczulenia miejscowego. Lekarz może tutaj wybrać krem albo znieczulenie przewodowo-dentystyczne. Kwas hialuronowy jest następnie wprowadzany za pomocą igły i ampułko-strzykawki w skórę właściwą ust. Na zakończenie usta są masowane, by właściwie rozprowadzić po nich cały preparat i zadbać o równomierność efektu. Wtedy też lekarz nadaje ustom pożądany kształt.

Rekonwalescencja po zabiegu

Pacjent lub pacjentka mogą wrócić do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu. Warto jednak pamiętać, że ze względu na działania podejmowane podczas zabiegu może pojawić się wokół ust opuchlizna, miejscowe zasinienie czy krwiak. Wszystkie tego rodzaju ślady znikną w ciągu kilku dni. Przez pierwsze godziny należy ograniczyć mimikę, w ciągu trzech dni po zabiegu nadal ograniczać rozgrzanie, ćwiczenia fizyczne czy leżenie na słońcu. Już po dwóch czy trzech dniach zobaczymy pełen efekt zabiegu, który będzie się utrzymywał nawet do sześciu miesięcy!

Tutaj jednak kolejna ważna uwaga – czas ten zależy od indywidualnych predyspozycji osoby, która poddała się zabiegowi, a także od stylu życia. Warto więc jeszcze przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem. On najlepiej podpowie, które z aktywności można podejmować, a których warto unikać, jeśli chcemy cieszyć się pięknym uśmiechem przez jak najdłuższy czas.

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają daną osobę z listy oczekujących na zabieg powiększenia ust. Wśród nich znajduje się w pierwszej kolejności nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Kolejne przeciwwskazania to:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • zapalenia skóry i zmiany skórne,
  • choroby układu immunologicznego,
  • leczenie antybiotykami.

O czym pamiętać?

Przede wszystkim o umiarze. Zbyt częste stosowanie zabiegu powiększania ust może prowadzić do zwłóknień oraz nieestetycznego rozciągnięcia skóry. Należy całkowicie zaufać lekarzowi i zapytać go o to, ile sesji w jakim czasie proponuje, by nie zaszkodzić sobie tego rodzaju zabiegami. Nie wolno także zapominać o pozostałych możliwościach pielęgnowania skóry twarzy oraz ust.