Depilacja laserowa bikini na czym polega?

Każdy pragnie czuć się pięknie, a nieestetyczne owłosienie ciała z pewnością w tym nie pomaga. Depilacja laserowa to jeden z zabiegów, który w nieinwazyjny sposób trwale usuwa wszelkie owłosienie. Na czym dokładnie polega i dla kogo jest ta metoda pielęgnacyjna? Zapraszamy do lektury!

Jak działa depilacja laserem?

Podczas zabiegu, jakim jest depilacja laserowa czy to bikini, czy innej części ciała, wykorzystuje się laser, który działa na zasadzie emitowania łagodnej wiązki promieni, która następnie zostaje pochłonięta przez barwnik włosa, zwany melaniną. Proces ten doprowadza do zniszczenia cebulki włosa, która odpowiedzialna jest za owłosienie. Należy jednak pamiętać, że każdy włos wzrasta w innym tempie, a tym samym, nie każdy może zostać zniszczony podczas jednorazowego zabiegu. Dla gwarancji usunięcia praktycznie każdego włosa, a tym samym zapewnienia sobie całkowitego braku owłosienia należy zabieg depilacji laserowej powtórzyć około 3 razy. Warto wiedzieć, że:

  • włos w fazie anagenu, czyli wzrostu, zareaguje na przesyłane przez laser światło,
  • natomiast włos w fazie np. telogenu nie zareaguje na laser, tym samym usuwając się naturalnie i powracając do efektownego wzrostu.
  • Warto pamiętać także o fakcie, że depilacja laserowa w naszym salonie w Poznaniu czy każdym innym, najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnych włosów, dając znacznie lepsze efekty. U osób o jaśniejszej karnacji i jaśniejszych włoskach, zabiegi depilacji laserowej są w stanie przerzedzić owłosienie.

Pierwsze kroki przed depilacją

Decydując się na depilację laserową, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Na 6 tygodni przed wizytą w salonie nie można wyrywać włosków na ciele. Nie oznacza to jednak, że nie wolno golić czy przycinać owłosienia. Niewskazane jest również opalanie przed depilacją, które sprawia, że występuje większe prawdopodobieństwo poparzeń czy podrażnień skóry, która i tak już jest przesuszona.

Niezmiernie ważne jest także zaprzestanie wykonywania peelingów na ciało czy też spożywania produktów fotouczulających, jak i tych zawierających betakaroten tydzień przed planowanym zabiegiem.

Gotowi na zabieg?

Samo przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej powinno każdorazowo zostać skonsultowane z lekarzem, który wykluczy wszelkie możliwości, przez które nie możemy przystąpić do zabiegu. Zabieg nie powinien być wykonywany w przypadku osób z dolegliwościami skórnymi jak:

  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • skłonności do bliznowców,
  • a także w przypadku padaczki, ciąży czy też stosowania leków światło-uczulających.

Po przeprowadzonej konsultacji lekarskiej obszar poddawany depilacji jest dokładnie oczyszczany i golony. Stosowany jest także środek znieczulający w formie nieinwazyjnego kremu. Wysyłany przez laser impuls światła, dociera do cebulki włosa, poprzez absorbujący go pigment. Długość jednorazowej sesji zabiegowej uzależniona jest od obszaru, jaki ma zostać poddany działaniu lasera. Po wyemitowaniu wiązki światła pozostaje na ciele zaczerwienienie, które znika w stosunkowo krótkim czasie, nie ograniczając aktywności.

Trzy podstawowe depilacje

W przypadku depilacji laserowej stref bikini wyróżnia się trzy najpopularniejsze typy:

  • francuska –  to depilacja, która sprawdza się w przypadku kobiet, które cenią sobie naturalny, lecz estetyczny wygląd stref intymnych; usunięciu poddawane są włoski znajdujące się na pachwinach oraz te z boków wzgórka łonowego,
  • brazylijska depilacja laserowa, która stanowi coraz częściej wybieraną formę depilacji; obejmuje ona pozbycie się włosków z pachwin, warg sromowych, a także okolic pośladków i pomiędzy nimi; włosy, które wyrastają na wzgórku łonowym, zostają przystrzyżone w wybrany przez klientkę kształt, najczęściej cienki pasek,
  • hollywoodzka to głęboka depilacja laserowa, która opiera się na usunięciu włosków z pachwin, warg sromowych, okolic pośladków i pomiędzy nimi; różnica pomiędzy depilacją brazylijską a hollywoodzką polega na całkowicie gładkiej strefie bikini w przypadku hollywoodzkiej metody.

Niezależnie od tego, na którą z metod depilacji laserowej strefy bikini się zdecydujemy, warto wziąć pod uwagę fakt, że powinna ona być przeprowadzona profesjonalnie i starannie.