Jak pozbyć się zmarszczek i zachować naturalne rysy twarzy?

Lekarze medycyny estetycznej powinni bacznie przyglądać się swoim pacjentom zanim podejmą się wykonania konkretnego zabiegu chirurgicznego. Czasem chęć poprawy urody okazuje się zwyczajnym kaprysem, a wystarczy zdecydowanie mniej inwazyjna kuracja, aby osiągnąć upragniony efekt bez interwencji chirurga plastyka.

Z wiekiem skóra osób dojrzałych (głównie na twarzy i szyi) staje się coraz cieńsza i bardziej wiotka niż dotychczas. Odmładzanie skóry twarzy i dekoltu stało się jednym z priorytetów wielu dojrzałych, wciąż młodych duchem, aktywnych zawodowo kobiet i mężczyzn. Aby ten proces przebiegał szybko, a jego efekty przyniosły najlepsze efekty, jakimi są zdrowy i naturalny wygląd twarzy, należy rozważyć kurację odmładzającą poprzez wypełnianie zmarszczek przy pomocy substancji aktywnej. Na wypełnianie zmarszczek najlepiej zastosować naturalną substancję, która występuje w naszym organizmie i którą jest kwas hialuronowy. To efektywny i łagodny środek dający znakomite efekty: napina zmęczoną skórę, wygładza zmarszczki, nadaje jej blasku i sprawia, że cera wygląda młodo i zdrowo.

Odmładzanie twarzy to zabieg niezwykle popularny wśród wielu osób w wieku dojrzałym, nie tylko wśród aktorów i prezenterów telewizyjnych, lecz także biznesmenów, polityków, dyrektorów czy właścicieli firm.

Wraz z wiekiem skóra dojrzała traci naturalne zapasy substancji odpowiedzialnych za jej zdrowy, młody wygląd, czego efektem są pogłębiające się zmarszczki mimiczne. Skórze brakuje kolagenu i elastyny, co sprawia, że staje się cieńsza, wiotka i coraz mniej jędrna. Ogromny wpływ na niekorzystny wygląd skóry ma stres wywołany niewłaściwym trybem życia, zła dieta, brak aktywności fizycznej, gwałtowny spadek wagi, używki (zwłaszcza palenie tytoniu i alkohol), a także nieprawidłowa pielęgnacja skóry.

Wśród czynników zewnętrznych przyśpieszających proces powstawania zmarszczek największy wpływ mają: szkodliwe promieniowanie słoneczne UVA i UVB oraz częste opalanie. Aby przeciwdziałać wszelkim niekorzystnym zmianom, które pojawiły się już na skórze, warto rozważyć zabieg mający za zadanie odmładzanie skóry twarzy i dekoltu.

Oprócz delikatnej skóry twarzy, należy zadbać również o dekolt, który z biegiem czasu także podlega niekorzystnym zmianom. Aby zapobiegać, a następnie przeciwdziałać skutkom starzenia się skóry, warto poddać się bezpiecznym i niezwykle efektywnym zabiegom odmładzania twarzy i dekoltu.

Jednym z bardzo skutecznych i nowoczesnych sposobów wygładzania zmarszczek jest mezoterapia igłowa. Proces ten idealnie wpływa na poprawę wyglądu skóry, na której widoczne są głębokie zmarszczki. Mezoterapia igłowa działa bezpośrednio na zmarszczki.

Zmarszczki   to deformacje skóry pojawiające się wraz z wiekiem. Powstają pod wpływem oddziaływania na skórę czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych, czyli dostarczanych do organizmu wraz z pożywieniem. Pierwsze oznaki starzenia się skóry można zauważyć już po 25 roku życia. Wówczas pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. W tak wczesnym wieku wypełnianie zmarszczek nie ma jeszcze sensu. Późniejszy proces pogłębiania się zmarszczek oraz pojawiania nowych jest skutkiem zmniejszającej się ilości  kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. W konsekwencji skóra staje się coraz mniej elastyczna, coraz cieńsza i wysuszona, a zmarszczki są coraz bardziej widoczne.

Działanie mezoterapii igłowej polega na poprawie kondycji i nawilżeniu skóry poprzez wprowadzenie do niej preparatów anti-aging. Zabieg polecamy jest przede wszystkim osobom, które mają już widocznie zmarszczki mimiczne. Może być również stosowany na skórę, na której pojawiły się  pierwsze objawy starzenia się. Proces mezoterapii igłowej  ma na celu poprawę struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu. Działa bezpośrednio na zmarszczki, zarówno powierzchowne, jak i te głębokie. Zabiegi mezoterapii wykonywane są miejscowo na pewne partie skóry twarzy lub całościowo na twarz, szyję lub dekolt. Preparat opracowany na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem witamin, antyoksydantów lub polipeptydów biomimetycznych wstrzykiwany w odpowiednie miejsca skóry pobudza ją do regeneracji. Podskórne iniekcje odżywczych substancji aktywujących naturalne mechanizmy obronne skóry nie tylko zatrzymują wodę w skórze, lecz także stymulują metabolizm komórkowy.

Podstawową substancją stosowaną podczas zabiegu mezoterapii igłowej     do wypełniania zmarszczek jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w naszym organizmie i ma na celu utrzymanie odpowiedniej ilości wody w tkankach. To właśnie kwas hialuronowy, razem z włóknami elastyny i kolagenu, ma wpływ na kondycję skóry zapewniając jej elastyczność, sprężystość oraz gładkość. Kwas hialuronowy ma również właściwości higroskopijne, co pozwala zachować odpowiedni poziom nawilżenia tkanek. Wraz z upływem lat tkanki starzeją się i tym samym zmniejsza się ilość, a także jakość tej substancji, co powoduje zmniejszenie elastyczności, a następnie wiotczenie skóry i w konsekwencji pojawienie się zmarszczek. Im bardziej postępuje ten proces, tym bardziej uwidaczniają się i pogłębiają zmarszczki.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – w tym niezwykle skuteczna w działaniu mezoterapia igłowa – śpieszą z pomocą, aby zaradzić tym niekorzystnym zmianom skórnym. Stosowanie specjalnych zabiegów na skórę twarzy i dekoltu z użyciem preparatów bogatych w naturalne substancje odżywcze pozwoli na widoczną poprawę kondycji skóry już kilka dni po zabiegu.