Wymarzona sylwetka na wiosnę i lato!

Nienaganna figura na wiosnę? Okazuje się, że uzyskanie wymarzonej sylwetki bez prowadzenia życia pełnego wyrzeczeń, stosowania mało skutecznych diet, skrupulatnego liczenia kalorii, żmudnych ćwiczeń na siłowni – jest możliwe.

Z pomocą przychodzi dziś nowoczesny zabieg nieinwazyjnego modelowania sylwetki, czyli lipoliza iniekcyjna. Co kryje się pod tą nieco skomplikowaną nazwą?

Lipoliza iniekcyjna to profesjonalny zabieg przeprowadzany w sterylnych warunkach przez doświadczonego specjalistę. Lipoliza polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej substancji, która ma na celu usuwanie tkanki tłuszczowej. Wprowadzone za pomocą zastrzyków substancje powodują likwidowanie komórek tłuszczowych, których nadmierna ilość powoduje szybki przyrost tkanki tłuszczowej. W efekcie procesu lipolizy iniekcyjnej tłuszcz zgromadzony w komórkach ulega rozpuszczeniu: następuje rozkład trójglicerydów, które transportowane są do wątroby, gdzie są dalej rozkładanie, a następnie są wydalane z organizmu.

Cały proces lipolizy iniekcyjnej jest jednym z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. W przeciwieństwie do liposukcji zabieg ten nie jest operacją i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Efekty lipolizy iniekcyjnej są równie spektakularne jak w przypadku obciążającej organizm i niosącej ryzyko powikłań – chirurgicznej liposukcji.

Kto może poddać się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej można zastosować u osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Zabieg pomaga usunąć tkankę tłuszczową z miejsc, w których nadmiernie się nagromadziła, (m.in. fałdy na plecach, brzuchu, tzw. boczki, nadmiernie otłuszczone pośladki i otłuszczone uda) i jest trudna do usunięcia w wyniku stosowania diety czy ćwiczeń fizycznych. Inne otłuszczone miejsca ciała, które kwalifikują się do poddania zabiegowi to tzw. drugi podbródek i broda, a także miejsca pod kolanami, wokół pach.

Lipolizy iniekcyjna nie nadaje się do ogólnej redukcji wagi, lecz do miejscowego stosowania w miejscach nadmiernego gromadzenia komórek tłuszczowych. Zabieg lipolizy iniekcyjnej będzie nieskuteczny u pacjentów z dużą otyłością.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

W trakcie konsultacji z lekarzem pacjent powinien poinformować o wszystkich przebytych i aktualnych chorobach, alergiach i uczuleniach. Bezpośrednio przed zabiegiem na partie ciała, które będą poddane zabiegowi można zastosować środek znieczulający. Na zdezynfekowaną skórę wybranych okolic ciała lekarz wstrzykuje preparat za pomocą igły. Podczas zabiegu lipolizy stosuje się bardzo cienkie igły, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny, choć w miejscu iniekcji pojawia się zazwyczaj krótkotrwałe zaczerwienienie i uczucie pieczenia. Sam zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa zazwyczaj kilkanaście minut (20 – 50 minut). Po zabiegu zazwyczaj powstają chwilowe zaczerwienienia czy drobne krwiaki, pacjent może mieć uczucie pieczenia lub swędzenia, jednak te dolegliwości szybko ustępują – w ciągu 5 dni.

Lipoliza iniekcyjna pozwala na szybki powrót do pełnej aktywności, lecz lekarze zazwyczaj zalecają ograniczenie spożycia tłuszczów, aby uniknąć nadmiernego obciążania wątroby. Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej pacjent może stracić nawet 10 cm w obwodzie.