Makijaż permanentny

Home / Zabiegi / Kosmetologia / Makijaż permanentny

W dzisiejszych czasach wygląd odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w kontaktach towarzyskich, ale i zawodowych. Atrakcyjny dodaje pewności siebie i może znacząco wpłynąć na samopoczucie, dlatego wiele kobiet pragnie wyglądać perfekcyjnie. Jednym z zabiegów, który skutecznie poprawia urodę jest makijaż permanentny. Nasz gabinet medycyny estetycznej mieszczący się w centrum Poznania przeprowadza tego typu zabiegi w pełni profesjonalnie, a ich efekty są naprawdę zaskakujące!

Na czym polega zabieg?

Makijaż permanentny to zabieg, który jest w stanie nadać twarzy świeży wygląd. Zwany jest często zabiegiem mikropigmentacji i polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, czyli barwnika, za pomocą specjalnej maszynki. Makijaż permanentny zazwyczaj utrzymuje się ok. 3-5 lat. Ma on w naturalny sposób podkreślać kontury i czerwień wargową ust, brwi i linię rzęs. Z upływem czasu dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika (średnio o 20% rocznie). Prawidłowe i dokładne przeprowadzenie zabiegu, a także przestrzeganie terminów korekt gwarantuje znakomity i długotrwale utrzymujący się efekt.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skóra twarzy jest znieczulana za pomocą kremu lub żelu, które mają na celu obkurczenie naczyń krwionośnych oraz powstrzymanie krwawienia. Obszar, na którym wykonywany będzie makijaż permanentny jest dokładnie zaznaczany, a jego kształt ustalany jest z każdą pacjentką indywidualnie. Czas trwania zabiegu może wynieść od 90 do 150 minut, w zależności od obszaru, jaki jest mu poddawany. Makijaż permanentny obejmuje zazwyczaj brwi, usta i oczy.

Wskazania

 • uczulenie na tradycyjne kosmetyki kolorowe,
 • rzadkie brwi lub rzęsy (np. po chemio i radioterapii),
 • małe, nieregularne usta lub słabo zaznaczona czerwień wargowa,
 • nieprawidłowy rozstaw oczu lub słabo zaznaczona oprawa oczu,
 • potrzeba retuszu lub kamuflażu blizn/przebarwień,
 • noszenie okularów lub soczewek kontaktowych, co stwarza problemy z wykonywaniem codziennego makijażu kosmetykami kolorowymi.

Przeciwwskazania

 • opryszczka,
 • cukrzyca (utrudnia proces gojenia),
 • ciąża,
 • zażywanie leków rozrzedzających krew,
 • łuszczyca,
 • infekcje wirusowe,
 • stosowanie leków sterydowych (wpływających na odporność),
 • hemofilia (powoduje problemy z krzepnięciem),
 • stany zapalne gałki ocznej,
 • bielactwo,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • zakażenie dróg oddechowych,
 • bakteryjne zapalenia skóry,
 • tendencje do odwarstwiania siatkówki oka oraz zapaleń spojówki.

Makijaż permanentny w Renovital

Pragniesz każdego dnia wyglądać tak, jakbyś przed chwilą skończyła się malować? W życiu prywatnym, zawodowym, na basenie i w saunie, aby nie zniknął kontur ust, a brwi zawsze prezentowały się nienagannie? Alergie na kosmetyki kolorowe to Twój problem od wielu lat? Dobrym sposobem, by raz na zawsze o tym zapomnieć, jest makijaż permanentny, który jest dostępny w ofercie kliniki Renovital z Poznania.

Jaki makijaż permanentny możemy wykonać?

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny zwany jest inaczej stałym, ale w istocie jego efekt nie jest wieczny, choć skutecznie utrzymuje się przez kilka lat. Przy metodzie tradycyjnej może to być nawet do 5 lat, a przy metodzie piórkowej do 2 lat. Makijaż permanentny brwi służy skorygowaniu ich kształtu, nadaniu im odpowiedniego koloru i zagęszczeniu włosków. Brwi stanowią oprawę oczu, a ich wygląd może mieć decydujący wpływ na wygląd i wyraz całej twarzy. Wśród stosowanych metod wyróżniamy: metodę włosa (dającą bardzo naturalny i delikatny efekt poprzez aplikowanie pigmentu w postaci małych kreseczek), metodę całego wypełnienia (polegającą na całkowitym wypełnieniu konturu brwi) oraz metodę piórkową (wykorzystuje się w niej specjalne igły, tzw. piórka, dzięki którym maluje się pojedyncze kreski, a zabieg tą metoda uznawany jest za najmniej bolesny). Permanentne brwi pozwalają zgubić wszelkie asymetrie. Ważne, aby pacjentka wiedziała, że aby wyglądały one naturalnie, powinny być delikatne i nie mogą być przerysowane. Niezwykle ważny jest też rodzaj użytego barwnika, który odpowiada za trwałość makijażu. Najczęściej po roku zaleca się przeprowadzenie korekty, zwłaszcza przy jaśniejszych barwnikach.

Makijaż permanentny oczu

Jeżeli kobieta rzadko używa kosmetyków do makijażu oczu, a chciałby zawsze wyglądać świeżo i mieć wyraziste spojrzenie, proponujemy wykonanie makijażu permanentnego, który pomoże dyskretnie podkreślić oko poprzez wykonanie cienkiej kreski na górnej lub dolnej powiece. Nieco bardziej zdecydowanym kobietom, dla których wyraziste oko stanowi podstawę całego makijażu, proponujemy tzw. kreskę dekoracyjną. Jest ona grubsza, bardziej zdecydowana i wygląda jak kreska wykonana przy pomocy eyelinera.

Makijaż permanentny ust

Tym zabiegiem możemy skorygować kształt ust oraz nadać im piękny kolor, dlatego jeżeli marzy Ci się profesjonalny makijaż na co dzień, zgłoś się do sprawdzonego gabinetu, w którym zajmą się Tobą profesjonaliści. Zabieg polega na konturowaniu ust po ich zewnętrznej linii, dzięki czemu wydają się one pełniejsze i wyglądają tak, jakby były pomalowane pomadką. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet o wąskich i bladych ustach, o mało wyraźnym konturze.

Okres gojenia i pielęgnacja po zabiegowa

Czas gojenia po zabiegu wynosi średnio ok. 7 dni. 10 – w przypadku makijażu permanentnego brwi, jednak tak naprawdę zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Po każdym zabiegu wymagana jest odpowiednia pielęgnacja – pacjentka otrzymuje specjalne maści z antybiotykiem do stosowania we wskazanym okresie. W przypadku brwi odradza się korzystanie z siłowni, basenu, sauny czy solarium przez dwa tygodnie od wykonania zabiegu, a latem dodatkowo zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem. Absolutnie nie można zdrapać zaschniętego pigmentu. Podobne wskazania stosuje się wobec makijażu permanentnego oczu. Tutaj dodatkowo nie powinno się stosować tuszu do rzęs do momentu całkowitego wygojenia. Paniom o wrażliwych oczach radzimy stosowanie kremów aptecznych z witaminą E, a w przypadku wystąpienia opuchlizny przykładanie okładów z rumianku, jednak nie bezpośrednio na podrażnione miejsce. Jeżeli chodzi o pielęgnację ust, po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, nie stosować pomadek ani błyszczyków, unikać słonych i pikantnych potraw, a także gorących napojów. Przez okres rekonwalescencji najlepiej pić przez słomkę, uważać podczas mycia zębów i starać się na początku nie uśmiechać zbyt szeroko.

Zadbaj o perfekcyjny wygląd: makijaż permanentny wykonywany w poznańskiej klinice Renovital

Marzysz o podkreśleniu koloru ust czy brwi lub zależy Ci na uzyskaniu doskonałego wyglądu o każdej porze i w każdej sytuacji, w domu i w pracy? Jeśli tak, zdecyduj się na makijaż permanentny w Renovital w Poznaniu! Ten niezwykle popularny zabieg jest krótki i w pełni bezpieczny, a jego efekty zauważalne natychmiast! Ciesz się perfekcyjnym wyglądem – zapisz się na spotkanie w renomowanej klinice.