Przedłużanie rzęs

Home / Zabiegi / Kosmetologia / Przedłużanie rzęs

Czy istnieje sposób na długie i piękne rzęsy?

Rzęsy stanowią o charakterze naszego wyglądu, budują oprawę oczu i przyczyniają się do wyrazistości spojrzenia. Mając problem z cienkimi i przerzedzonymi rzęsami, można postarać się o to, by stały się dłuższe i gęstsze. Jednym ze skutecznych sposobów na poprawę wyglądu rzęs jest zabieg ich przedłużania, który pozwala osiągnąć naturalnie wyglądające rzęsy bez konieczności tuszowania.

Jak wygląda przedłużanie rzęs?

Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej i jest niezwykle relaksujący. Metoda polega na przyklejeniu sztucznych rzęs wykonanych z wysokiej jakości włókien syntetycznych do naturalnych, dzięki czemu osiąga się efekt przedłużenia i pogrubienia rzęs. Specjalny medyczny klej, dzięki któremu przykleja się rzęsy, jest bezpieczny, elastyczny i trwały, przez co nie narusza naturalnych właściwości rzęs. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa ok. 2-3 godzin, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Wskazania

  • rzęsy krótkie i słabe,
  • poprawa estetyki oprawy oczu,
  • rzęsy przerzedzone (np. po chemioterapii),
  • chęć posiadania długich i gęstych rzęs na co dzień.

Przeciwwskazania

  • choroby oczu (zaćma, jaskra, zapalenie spojówki, zespół suchego oka),
  • całkowity brak rzęs,
  • trwała na rzęsach,
  • nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs (trichotillomania),
  • chemioterapia (zabieg możliwy dopiero po zakończeniu pełnego leczenia),
  • nadpobudliwość i brak cierpliwości.

Makijażem jesteśmy w stanie zmienić wyraz swojej twarzy i tak jak ma na to wpływ np. kształt brwi, tak samo istotna jest stylizacja rzęs. Dzięki nam kobiety same mogą decydować o tym, jak chcą wyglądać. My jedynie podpowiemy najlepsze, możliwe rozwiązania. Każda kobieta po takim zabiegu poczuje się pewna siebie i od razu zauważy różnicę. Potem będzie mogła cieszyć się zawsze perfekcyjnym wyglądem i zaoszczędzi czas na wykonywaniu precyzyjnego makijażu oczu.

Dla kogo zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs to świetne rozwiązanie dla kobiet, które cierpią z powodu ich wypadania. Zabieg pozwala na natychmiastową zmianę, podczas gdy na efekty stosowania różnego typu preparatów poprawiających kondycję rzęs trzeba czekać miesiącami. To także świetne rozwiązanie dla kobiet aktywnych, które będą doskonale wyglądać podczas uprawiania sportu. Dzięki temu zabiegowi oczy zawsze wspaniale się prezentują, niezależnie od pory dnia czy nocy – nie ma potrzeby malowania się, ani wykonywania wieczornego demakijażu.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem zaleca się, aby nie pić kawy ani napojów energetycznych, ponieważ może to doprowadzić do drgania powiek. Bezpośrednio przed zabiegiem należy wyjąć szkła kontaktowe i oczywiście przyjść bez makijażu oczu.

Najpopularniejszą metodą jest doklejanie rzęs syntetycznych do naturalnych. Przy doklejaniu ich na górnej powiece, dolną przykrywa się specjalnym plasterkiem. Niejednokrotnie zaleca się korektę. Faza życia rzęsy wynosi ok. 90 dni. Przedłużanie wykonuje się w połowie tego cyklu. Stąd jedne mogą wypaść razem z naturalnymi, a inne trzymać się dłużej. Dla utrzymania stałego efektu warto co 3-4 tygodnie uzupełniać rzęsy.

Dzięki specjalnej technice oraz wysokiej jakości materiałom wykorzystywanym podczas zabiegu, efekt może być oszałamiający i jednocześnie pozostawać naturalny. Wszystko zależy od oczekiwań klientki. Prócz koloru i stopnia zagęszczenia klientka może wybrać także stopień wywinięcia rzęs.

Po zabiegu

Wiele osób obawia się, że zabieg niszczy naturalne rzęsy. Wszystko będzie w normie, jeżeli będzie on prawidłowo wykonany, a klientka będzie stosowała się do dalszych zaleceń. Istnieje kilka zasad, jakich należy przestrzegać po przedłużaniu rzęs. Stanowczo zabrania się samodzielnego wyrywania rzęs i wnoszenia jakichkolwiek poprawek. Lepiej zaczekać aż same wypadną, lub udać się na ich zdjęcie do profesjonalisty. Przez 48 godzin od zabiegu trzeba unikać kontaktu oczu z wodą, gorących kąpieli, a także pływania w basenie. Nie należy też stosować zalotki, by nie połamać rzęs. Zaleca się zachowanie ostrożności przy nakładaniu kremów, pudrów, fluidów oraz cieni do powiek. Zawarte w nich związki tłuszczowe mogą osłabić trwałość kleju, podobnie jak stosowanie mleczka do demakijażu i płynów dwufazowych. Nie zalecamy w ogóle tuszowania rzęs, gdyż wpłynie to negatywnie na ich żywotność. Na przedłużone rzęsy nie wolno stosować zabiegu trwałej ondulacji.

Zyskaj piękne i długie rzęsy – przedłużanie rzęs w poznańskiej klinice Renovital

Marzysz o pięknych i długich rzęsach każdego dnia, bez konieczności tuszowania? Dzięki przedłużaniu rzęs możesz uzyskać efekt, na którym Ci zależy! Tego typu rozwiązanie jest w pełni bezpieczne i naturalne – dzięki niemu nie będziesz tracić czasu na kompleksy i martwienie się niedoskonałą oprawą oczu. Nie zastanawiaj się dłużej – po prostu zapisz się na zabieg przedłużania rzęs w renomowanej klinice Renovital w Poznaniu. Postaw na doświadczenie, wykwalifikowany personel i zaawansowane technologie! Przedłużanie rzęs, kiedyś zarezerwowane jedynie dla hollywoodzkich gwiazd, teraz jest dostępne dla wszystkich kobiet!