Laserowe usuwanie blizn: potrądzikowych

Home / Zabiegi / Laserowe usuwanie blizn: potrądzikowych

Widoczne blizny mogą być przyczyną dużego dyskomfortu i wielu kompleksów. Chodzi nie tylko o defekt kosmetyczny, ale także o ból, jaki mogą powodować blizny zgrubiałe i twarde. Laserowe usuwanie blizn potrafi zlikwidować je częściowo lub całkowicie. Leczenie blizn polega bowiem na ich rozjaśnianiu, wygładzeniu i wyrównania koloru w stosunku do reszty skóry. Ten nieinwazyjny i mało bolesny zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanych w naszej klinice w Poznaniu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe są jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych przez pacjentów. Zmiany te powstają na twarzy, plecach, ramionach i klatce piersiowej. Niestety nawet wyleczenie trądziku nie usuwa problemu. Pozostawia on szpecące blizny, które mogą przybierać różną postać: zanikową, guzowatą, czy keloidów. Zaletą laserowego usuwania blizn, w tym potrądzikowych, jest to, iż zabieg nie tylko redukuje zmiany, ale także łagodzi resztki stanu zapalnego w skórze. Stymuluje produkcję kolagenu, co poprawia ukrwienie skóry, a co za tym idzie, prowadzi do wypełnienia blizn zanikowych i spłaszczenia tych przerośniętych. Końcowy efekt uzależniony jest od ilości wykonanych sesji.

Korzyści

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Wśród korzyści, jakie niesie ze sobą zabieg należy wymienić:

  • bezpieczeństwo – zabieg może być wykonany na wszystkich rodzajach skóry, niezależnie od tego czy blizny są stare czy świeże,
  • mniejsze ryzyko powikłań niż w przypadku innych metod,
  • krótki okres rekonwalescencji,
  • skuteczność i bezbolesność,
  • szybkie efekty – widoczne już po pierwszym zabiegu.

Należy pamiętać o tym, by po zabiegu unikać ekspozycji na słońce oraz stosować łagodzące kremy i płyny micelarne, które nie będą powodować podrażnień.