Laserowe usuwanie przebarwień i znamion

Home / Zabiegi / Laserowe usuwanie przebarwień i znamion

Istnieją trzy główne wskazania do usunięcia zmian na ciele: zagrożenie przekształcenia się zmiany w stan nowotworowy, pobranie jej do badania mikroskopowego oraz względy estetyczne. Można to zrobić na dwa sposoby – chirurgicznie lub laserowo. Podczas konsultacji w naszym gabinecie w Poznaniu dowiecie się Państwo, która metoda będzie najlepsza i wskazana.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia powstają na skutek nadmiernego gromadzenia się w jednym miejscu melaniny. Mają postać piegów lub plam, które odróżniają się znacznie na tle skóry. Często powstają z powodu długiego przebywania na słońcu bez zabezpieczenia kosmetykiem z filtrem ochronnym. Laserowe usuwanie przebarwień w naszej klinice wykonywane jest wysokiej jakości sprzętem. Podczas wizyty lekarskiej ocenimy rodzaj i wielkość zmiany (dotyczy to także laserowego usuwania znamion) i dobierzemy najlepszy laser oraz zdecydujemy o ilości przeprowadzonych zabiegów. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia mogą ciemnień, by potem, po procesie łuszczenia się skóry, nabrać bardziej jednolitego odcienia.

Przeciwwskazaniami do wykonania laserowego usuwania przebarwień są m.in.:

  • ciąża,
  • nowotwory skóry,
  • cukrzyca,
  • stany zapalne skóry,
  • przeprowadzony w krótkim czasie peeling,
  • opalenizna,
  • terapie retinoidami.

Laserowe usuwanie znamion

Zabiegi z wykorzystaniem lasera są precyzyjne i skracają okres rekowalescencji do minimum. Laserowe usuwanie znamion znakomicie sprawdza się w leczeniu: brodawek wirusowych, prosaków, pieprzyków, rogowaceń, naczyniaków rubinowych, włókniaków miękkich, kaszaków, tłuszczaków czy potówek. Wśród przeciwwskazań należy wymienić m.in.: zaburzenia krzepnięcia krwi, tendencje do powstawania blizn przyrosłych, opryszczkę, cukrzycę. Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki w Poznaniu .