Laserowe zamykanie naczynek

Home / Zabiegi / Laserowe zamykanie naczynek

Zmiany naczyniowe objawiające się miejscowym zaczerwieniem skóry sprawiają, że dla osób zmagających się z pękaniem naczynek kłopotliwe mogą być nagłe zmiany temperatur. Dodatkowo muszą one uważać przy spożywaniu alkoholu oraz gorących potraw. Stale poszerzające się „pajączki” stanowią duży problem estetyczny. Laserowe zamykanie naczynek to skuteczny i bezpieczny zabieg, który sprawnie przeprowadza nasz gabinet medycyny estetycznej w Poznaniu.

Czym jest i jak przebiega zabieg?

Laseroterapia jest najlepszym sposobem zamykania naczynek. Zabieg oparty jest o proces fototermolizy selektywnej, w którym hemoglobina wychwytuje światło lasera. Wytwarzana przez urządzenie energia wnika w głąb uszkodzonych żył i wytwarza ciepło, pod wpływem którego zawarta w krwi uszkodzonej żyły woda odparowuje, co sprawia z kolei, ze ścianki naczynka wchłaniają się, a efekty są widoczne natychmiast.

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg mało bolesny, w związku z czym jedynym używanym środkiem znieczulającym jest kem anestetyczny. Na skutek działania głowicy lasera zmiany naczyniowe początkowo bledną, a po upływie ok. 2 tygodni od zabiegu całkowicie znikają (6 tyg. w przypadku nóg).

Wskazania i przeciwwskazania

Mimo iż przy zabiegu laserowego zamykania naczynek nie jest wymagana hospitalizacja, istotna jest sama kwalifikacja pacjenta, która musi być poprzedzona konsultacją z lekarzem. Zabieg jest szczególnie korzystny w przypadku rumienia, trądziku różowatego, niektórych naczyniaków płaskich i jamistych, czy teleangiektazji.

Do przeciwwskazań należą m.in:

  • ciąża,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • padaczka,
  • świeża opalenizna,
  • zażywanie leków światłouczulających,
  • infekcja bakteryjna okolicy zabiegowej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konsultację do naszej kliniki w Poznaniu