Depilacja laserowa

Home / Zabiegi / Medycyna estetyczna / Depilacja laserowa

Pragniesz gładkiej, aksamitnej skóry bez konieczności ciągłego usuwania włosków? Jako certyfikowany gabinet medycyny estetycznej proponujemy Ci profesjonalny zabieg depilacji laserowej. Mieścimy się w samym centrum Poznania, dzięki czemu łatwo do nas trafić. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna, a jej największą zaletą jest to, iż pomaga raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. To znakomita metoda, z której chętnie korzystają osoby cierpiące na nadmierne owłosienie czy hirsutyzm. Fotodepilacja, bo tak inaczej nazywany jest ten zabieg, to nowoczesna i wygodna metoda, w której wykorzystuje się intensywne, skoncentrowane w jednym punkcie światło lasera. Impulsy światła pochłaniane są przez melaninę, która znajduje się w cebulkach włosowych, a następnie zmieniane na ciepło, które uszkadza komórki odżywcze włosa, czyli jego macierz. To sprawia, iż faza aktywna wzrostu włosa zostaje zahamowana, a zabieg zapobiega jego odrastaniu. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna – nie pozostawia żadnych blizn i w przeciwieństwie do innych sposobów zapobiega przebarwieniom oraz wrastaniu włosów.

Depilacja laserowa

W jaki sposób usunąć niechciane owłosienie?

Usuwanie niechcianego owłosienia u kobiet i mężczyzn bez wątpienia wynika nie tylko z kwestii estetycznych, ale także z obecnie obowiązującej mody. Trendy ulegały zmianie na przestrzeni lat: po okresie, gdy owłosione nogi u kobiet nie stanowiły niczego szczególnego, obecnie jest to wręcz nie do przyjęcia. Jednak na depilację laserową przy pomocy specjalistycznego urządzenia warto zdecydować się nie tylko przez wzgląd na społeczne oczekiwania.

Jak wygląda zabieg?

Fotodepilacja, bo tak inaczej nazywany jest ten zabieg, to nowoczesna i wygodna metoda, w której wykorzystuje się intensywne, skoncentrowane w jednym punkcie światło lasera. Impulsy światła pochłaniane są przez melaninę, która znajduje się w cebulkach włosowych, a następnie zmieniane na ciepło, które uszkadza komórki odżywcze włosa, czyli jego macierz. To sprawia, iż faza aktywna wzrostu włosa zostaje zahamowana, a zabieg zapobiega jego odrastaniu. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna – nie pozostawia żadnych blizn i w przeciwieństwie do innych sposobów zapobiega przebarwieniom oraz wrastaniu włosów.

Wskazania

 • nadmierne owłosienie,
 • brak czasu na codzienną depilację,
 • problem z wrastaniem włosów, m.in. po innych metodach depilacji,

Przeciwwskazania

 • choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca oraz rybia łuska,
 • infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne,
 • przyjmowanie leków (w tym antybiotyków) i ziół światłoczułych (dziurawiec, nagietek),
 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • aktywna opalenizna: naturalna, z solarium bądź uzyskana w wyniku stosowania preparatów brązujących/samoopalających,
 • nadwrażliwość na światło,
 • nietypowe lub niezdiagnozowane zaburzenia pigmentacji,
 • przyjmowanie witaminy A lub jej pochodnych,
 • ciąża i okres karmienia piersią.
 • hirsutyzm, hipertrychoza

Depilacja laserowa w Renovital

Depilacja w klinice Renovital w Poznaniu jest wykonywana przy pomocy urządzenia, uznawanego za jedną z najbardziej efektywnych aparatur przy tego typu zabiegach. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, bowiem laser oddziałuje wyłącznie na barwnik włosa, a specjalna rączka chłodzi skórę w czasie zabiegu. Pojedynczy zabieg nie trwa długo, a włoski nie odrastają po nim tak szybko, zatem oszczędzasz czas i pieniądze które normalnie wydałabyś na kosmetyki do depilacji lub kosmetyczkę. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla całkowitego zlikwidowania niechcianego owłosienia, należy go powtórzyć 4-5 razy. Wszystko zależy od indywidualnych cech pacjentki. Włosy ciemniejsze i grubsze zawierają więcej melaniny, więc pochłaniają większą ilość energii, zatem usuwa się je łatwiej. Te jaśniejsze sprawiają, że efekt działania lasera może być nieco słabszy. Korzystne jest też posiadanie jasnej karnacji, ponieważ wyraźnie widoczne na niej ciemne włoski szybciej reagują na wykonywany zabieg.

Jakie partie ciała może obejmować depilacja laserem?

Depilacja laserowa obejmować może wszystkie partie ciała: twarz (brodę, górną wargę, policzki, baki), kark, szyję, pachy, nogi, pośladki, tors czy brzuch. Najczęściej wykonywana jest oczywiście depilacja nóg, ale coraz większą popularnością cieszy się również depilacja laserowa bikini – zarówno płytkiego, jak i głębokiego. Zabieg na tą partię ciała trwa ok. 30 minut, a to jak odczuwa go pacjentka zależy od jej indywiduwalnych.

O czym pamiętać przed zabiegiem?

Ważne jest to, aby zabiegowi depilacji laserowej nie była poddawana skóra opalona, gdyż może nieść to za sobą duże ryzyko poparzenia. Jest to spowodowane tym, iż opalona powierzchnia skóry skupia na sobie więcej energii lasera, podobnie jak ciemniejsze włoski. Dlatego zalecamy poddawanie się zabiegowi w okresie jesienno-zimowym, lub wczesnowiosennym. Latem, gdy stopień nasłonecznienia jest większy radzimy depilować te części ciała, które w mniejszym stopniu są narażone na działanie promieni UV, np. pachy czy bikini. Jeżeli pacjentka na poważnie myśli o depilacji laserowej, odradzamy jej także chodzenia na solarium lub stosowania balsamów i innych środków samoopalających. Nie należy także przyjmować leków i suplementów diety zawierających m.in. skrzyp polny, dziurawiec czy nagietek, czyli substancje światłoczułe, a przed zabiegiem trzeba poinformować lekarza o wszystkich lekach, jakie są przyjmowane lub były przyjmowane w ostatnim czasie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed pierwszym zabiegiem warto zostawić nieco odrośnięte włosy. Dzięki temu lekarz będzie w stanie oszacować ilość potrzebnych zabiegów. Przed kolejnymi zabiegami zaleca się golenie miejsca poddawanego depilacji maszynką mechaniczną, ale odradza się stosowania depilatorów, pęset i depilacji woskowej. By uniknąć ewentualnych podrażnień radzimy golenie wykonać na dzień lub dwa przed planowanym zabiegiem. Skóra poddawana depilacji powinna być odpowiednio nawilżona, jednak nie należy jej smarować balsamem ani innymi kosmetykami bezpośrednio przed zabiegiem. Nie należy też stosować żadnych perfum ani antyperspirantów. Przynajmniej tydzień przed zabiegiem nie należy też wykonywać peelingów i innych zabiegów złuszczających.

Co po zabiegu?

Zabiegi powtarzane są co 6-12 tygodni. W tym okresie można smarować skórę środkami kojącymi podrażnienia, takimi jak Alantan czy Pantenol. Bezwzględnie zakazane są peelingi, korzystanie z basenu, sauny i opalanie się dopóki skóra jest podrażniona. W przypadku depilacji laserowej części twarzy nie należy stosować podkładów, ponieważ mogą one przyczynić się do powstania podrażnień. Skórę należy myć delikatnymi środkami: mleczkiem bezalkoholowym, tonikiem lub samą wodą, a także unikać tarcia skóry i gorących kąpieli. Bezpośrednio po zabiegu depilacji nóg zaleca się założenie zwiewnego ubrania, które nie będzie uciskać na podrażnioną skórę.

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Należą do nich: choroba nowotworowa, łuszczyca i inne choroby skóry, podatność na przebarwienia, padaczka, infekcje wirusowe i bakteryjne, świeża opalenizna (bez znaczenia czy naturalna czy powstała w wyniku korzystania z solarium lub kosmetyków samoopalających), ciąża oraz karmienie piersią. Jeżeli chcesz poznać ceny depilacji laserowej, zapraszamy serdecznie na stronę internetową naszej kliniki.

Depilacja laserowa w poznańskiej klinice Renovital

Jeśli Twoim problemem jest nadmierne owłosienie na skórze twarzy, nóg czy innych partii ciała, możemy pomóc Ci w osiągnięciu gładkości, o której marzysz. Depilacja laserowa wykonywana przy użyciu nowatorskiego urządzenia jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym. Nie zastanawiaj się dłużej i spełnił swoje marzenia o gładkiej skórze – zapisz się na zabieg depilacji laserem! Dzięki niemu poczujesz się nie tylko lepiej, osiągając zamierzony efekt kosmetyczny, ale także zapewnisz sobie mniejszą potliwość i zredukujesz liczbę infekcji.