Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Home / Zabiegi / Medycyna estetyczna / Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Jak kwas hialuronowy wpływa na skórę?

Kwas hialuronowy jest podstawowym i naturalnym składnikiem występującym w skórze, dzięki któremu jest ona odpowiednio nawilżona, jędrna i elastyczna. Wraz z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego maleje, co przyczynia się do wysuszenia i zwiotczenia skóry, która traci swoją sprężystość oraz objętość. Preparaty wykorzystywane do zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym uzupełniają niedobór tego składnika i zapewniają optymalny poziom nawilżenia, nadając skórze prawidłową objętość. Środki te poprawiają kontur twarzy, modelują usta i stymulują naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Jak wygląda zabieg?

Pół godziny przed zabiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym miejsca, w które ma zostać podany preparat, smarujemy kremem o właściwościach znieczulających. Środki do wygładzania zmarszczek mają postać krystalicznego, elastycznego żelu, który po podaniu wypełnia zmarszczkę, zapewniając naturalny efekt. Preparaty są wprowadzane przy pomocy bardzo cienkich hipoalergicznych igieł, co minimalizuje doznania bólowe. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj 30-40 minut, a efekt można natychmiast obejrzeć w lusterku.

Wskazania do zabiegu

 • wypełnienie zmarszczek okolicy oczu, między brwiami,
 • usunięcie bruzd nosowo-wargowych i tzw. bruzd marionetki,
 • poprawa owalu twarzy: nosa, policzków, okolic jarzmowych.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • schorzenia o podłożu autoimmunologicznym,
 • stany zapalne skóry (np. opryszczka, trądzik),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • okres ciąży i karmienia piersią.
 • cukrzyca
 • choroby tarczycy

Wypełnianie zmarszczek w Renovital

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to bezpieczny i bardzo skuteczny zabieg, który redukuje efekty starzenia się skóry, modeluje kontur twarzy oraz uelastycznia naskórek. Terapia jest krótka, a rezultaty można zobaczyć od razu po jej zakończeniu. Zabieg wygładzania zmarszczek przeprowadzany w klinice Renovital w mieście Poznań to doskonała oferta dla pacjentów, którzy dostrzegli pierwsze oznaki starzenia się skóry i chcą im przeciwdziałać.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Wypełnianie zmarszczek przy użyciu preparatów zawierających kwas hialuronowy jest zabiegiem bardzo skutecznym i zapewniającym natychmiastowy efekt. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to terapia, która jest wykonywana raz na zawsze. Po ok. 12 miesiącach preparaty z kwasem hialuronowym ulegają degradacji i całkowitemu wchłonięciu, dlatego zabieg należy powtórzyć.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu przez dwa tygodnie zaleca się unikanie silnego nasłonecznienia i nagrzewania (solarium, sauna).

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w Poznaniu – cennik

Chcesz pozbyć się zmarszczek, bruzd lub wymodelować kontur twarzy? Rozważasz poddanie się zabiegowi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym i zastanawiasz się nad cennikiem usługi? Skontaktuj się z nowoczesną kliniką Renovital, cieszącą się dużym zaufaniem wśród pacjentów. Wygładzanie zmarszczek to idealny sposób na zminimalizowanie efektów starzenia się skóry, które jest bezpieczne i może być regularnie powtarzane.