Usta również podlegają procesowi starzenia. Jak temu zapobiec?

Zadbaj o usta

Usta to jeden z symboli kobiecości, a piękne, regularne, pełne wargi podkreślone odpowiednio dobraną szminką zapewnią nam dobre samopoczucie. Piękne usta obok wspaniałego uśmiechu są obecnie ujmującym atrybutem każdej kobiety.

Niestety nie wszyscy zostaliśmy obdarzeni pięknym kształtem ust. Specjaliści już od lat prześcigają się w poszukiwaniu sposobów na to, jak wydobyć piękno z niezbyt kształtnych warg lub powiększyć zbyt wąskie usta, aby nabrały pięknych, ponętnych kształtów. Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na równomiernym ostrzykiwaniu ust preparatem zawierającym kwas hialuronowy.

Sam zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest prosty, bezpieczny i przynosi pożądane efekty. Powiększanie ust przyczynia się nie tylko do nadania im pięknego kształtu, ale również sprawia, że są jędrne, a przez to bardziej wydatne i atrakcyjne. Poznań to miasto, w którym nie może zabraknąć salonów piękności i gabinetów medycyny estetycznej, a jednym z nich jest Renovital. Zachęcamy nie tylko do samodzielnego dbania o urodę, lecz również pod okiem ekspertów – doświadczonych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej, którzy znają skuteczne i szybkie sposoby na poprawę urody.

Pielęgnacja może nie wystarczyć

Usta niemniej niż inne elementy twarzy, również podlegają procesom starzenia. Nie wystarczy już codzienna pielęgnacja kremem, aby cieszyć się pięknym uśmiechem i pełnymi, kształtnymi ustami przez całe życie. Skóra ust jest bardzo delikatna, a tym samym podatna na podrażnienia. Nie bez znaczenia są dla niej warunki atmosferyczne – niskie temperatury, zimny wiatr lub słońce emitujące szkodliwe promieniowanie UVA potrafią nadmiernie ją wysuszyć. Nawilżanie jest zatem niezbędnym zabiegiem w codziennej pielęgnacji ust. Warto zadbać również o usuwanie martwego naskórka poprzez stosowanie delikatnego peelingu. Latem warto nakładać na usta balsamy i szminki z filtrem ochronnym, a zimą chronić je przed zimnem.

Z czasem kontur ust zaciera się, a skóra na ustach pierzchnie. Zabiegi kwasem hialuronowym są znakomitym panaceum na usta pozbawione swojego naturalnego piękna. Wystarczy poddać się nieinwazyjnej kuracji kwasem hialuronowym, aby znowu cieszyć się pełnymi zmysłowymi ustami. Powiększanie ust preparatem z kwasem hialuronowym to proces dający szybki efekt: pomaga odzyskać regularne, symetryczne usta, ponad to uwydatnia czerwień wargową i lekko napina skórę.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym powinno zostać przeprowadzone w sterylnych warunkach, w przystosowanym do tego celu gabinecie medycyny estetycznej lub klinice. Warto pamiętać, że dopiero po konsultacji pacjenta z lekarzem zostanie podjęta decyzja o zabiegu powiększenia ust i pod jego kierunkiem zostanie on przeprowadzony. Aby być pewnym znakomitych efektów działania zabiegu, warto wybrać najlepszy gabinet z doświadczonym specjalistą.    Przed przeprowadzonym zabiegiem każdy pacjent powinien dowiedzieć się, jak przebiega i na czym polega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, jak kwas ten działa na usta, jakie są konsekwencje zabiegu i ewentualne niedogodności po jego wykonaniu. Pacjent powinien mieć zapewnioną pełną opiekę medyczną. Proponujemy zabiegi i kuracje mające na celu powiększanie ust w profesjonalnym salonie urody Renovital w Poznaniu. Liczne certyfikaty potwierdzają kompetencje osób przeprowadzających zabiegi kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy posiada zdolność wiązania wody w organizmie. Substancja ta doskonale nawilża skórę i wzmaga jej napięcie, dzięki czemu usta stają się jędrne, miękkie i wyraziste. Aplikacja preparatu nie jest zabiegiem bolesnym, jednak w przypadku nadwrażliwości można zastosować miejscowe znieczulenie. Już kilka dni po zabiegu usta wyglądają naturalnie, zyskują regularny kształt i jędrność, a możliwe efekty uboczne (niewielkie obrzęki) znikają bez śladu.

Dodatkową zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest to, że efekt utrzymuje się kilka, a nawet kilkanaście miesięcy po zabiegu. Zazwyczaj zabiegi kwasem hialuronowym stosowane na usta należy powtarzać, gdyż jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a raz zaaplikowany preparat ulega wchłonięciu, a następnie rozkładowi.

Preparaty przygotowane na bazie kwasu hialuronowego wpływają doskonale na usta i mogą zdecydowanie poprawić ich wygląd. Przy pomocy zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego można poprawić ogólną kondycję ust, powiększyć wargi lub tylko nieznacznie uwydatnić usta, poprawić ich kontu, zniwelować asymetrię warg, nawilżyć i wzmocnić czerwień wargową. Zabieg powiększenia ust pomaga również podnieść opadające kąciki ust, a nawet usunąć zmarszczki tworzące się na skórze wokół ust.

Powiększanie  ust kwasem hialuronowym jest bezbolesne, choć niektóre osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort ze względu na występujący krótkotrwały obrzęk lub miejscową opuchliznę, dlatego istnieje możliwość znieczulenia miejsc odpowiednim środkiem znieczulającym. Żel będący właściwie przygotowanym preparatem kwasu hialuronowego wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły, dokonując iniekcji w odpowiednich miejscach. Efekty zabiegu pojawiają się niemal natychmiast.